Město karnevalu, romantických kanálů a historických památek, kam jen oko dohlédne – to jsou úchvatné Benátky v Itálii. Každoročně lákají statisíce zamilovaných párů a turistů, kteří touží po pravé italské atmosféře. Nenapodobitelný šarm Benátek podtrhují četná muzea, galerie a ulice protkané obchůdky, kavárnami a restauracemi. Vydejte se na eurovíkend nebo poznávací zájezd do Benátek a prožijte nezapomenutelný pobyt v tomto skvostném městě!


Ukázat nabídku zájezdů do Benátek


Recenze a zkušenosti s oblastí Benátek

Zaleťte si se svým partnerem do Itálie a užijte si romantickou atmosféru Benátek. Nečekaným překvapením se pro váš protějšek stane plavba na gondole po kanálech, nad nimiž se tyčí 435 historických mostů. Večer se projděte po atraktivní čtvrti San Marco a nasajte do sebe neopakovatelnou atmosféru nočních Benátek.

Chci taky do Benátek

Eurovíkend pro zamilované dvojice
Pro manželku a mou dospívající dceru jsou Benátky srdečním místem. Navštívili jsme je v rámci autobusového poznávacího zájezdu a prošli všechny významné památky od náměstí Svatého Marka až po Dóžecí chrám. Večer jsme se procházeli podél kanálů a kochali se vystoupeními umělců v ulicích města.

Chci taky do Benátek

Poznávací zájezd pro rodiny s dětmi

Co očekávat od Benátek v Itálii?

Zajímá vás, jaká bude dovolená v Benátkách? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více můžete očekávat od dané kategorie.

Pro rodiny s dětmi:
80%
Pláže:
70%
Atmosféra:
100%
Noční život:
85%
Kultura:
100%
Celkové hodnocení:
87%

Ukázat nabídku zájezdů do Benátek


Co stojí v Benátkách za návštěvu?

Za každým rohem a na každém náměstí naleznete spoustu starobylých památek. Samotné centrum města tvoří náměstí Piazza San Marco a jeho blízké okolí. Rušné centrum skrývá Dóžecí palác s podobou ze 14. až 15. století, velkolepou baziliku San Marco, zvonici o výšce 99 metrů a dva sloupy s okřídleným lvem a svatým Teodorem. Nedílnou součástí Benátek jsou mosty, odkud můžete pozorovat život na Kanálu. K nejfotografovanějším mostům patří kamenný most Ponte di Rialto.

Koupání a pláže

Z Benátek se můžete vydat městskou lodní dopravou do nedalekého střediska Lido di Jesolo s překrásnými písčitými plážemi, aquaparky, lunaparky a vodními sporty. Vstup do moře je tu velmi pozvolný, proto je letovisko vhodné také pro rodiny s dětmi. Během večera se pláž mění v rušnou promenádu.

Zábava a sport

Benátky ani chvíli nenudí. Přes den zavítejte do galerie Gallerie dell’Accademia, v níž se nachází největší benátská sbírka umění. Za pozornost rovněž stojí Galleria Franchetti v gotickém paláci, kde můžete vidět, jak vypadal benátský palác v 15. století. Posedět můžete v útulných kavárnách a restauracích a večer se pobavit v barech a na diskotékách. V únoru se Benátky mění v jeden velký karneval.

Levné ubytování v Benátkách – penziony, hostely, apartmány a hotely

Pokud nechcete platit za drahé ubytování, výrazně ušetříte v tradičních benátských penzionech, hostelech, apartmánech a dvouhvězdičkových hotelích. Stojí většinou poblíž vodního „metra“, takže bez problémů dojedete ke všem památkám. V případě, že chcete cestovat přes cestovní kancelář, hlídejte si last minute nabídky. Ušetříte až několik tisíc korun.


Ukázat nabídku zájezdů do Benátek