Caorle, Itálie je oblíbené přímořské letovisko, ležící v blízkosti další nesmírně populární destinace – Lido di Jesolo. Obě lokality jsou umístěné severně od Benátek. Caorle má velmi dlouhou pláž (4 km), pěkné a pestrobarevné historické centrum města a bohaté kulturní dědictví. Původně bylo Caorle malou rybářskou vesnicí. Dnes je vyhledávaným cílem dovolené.

Město je ideálním místem pro dovolenou u moře. Můžete se těšit na klidnou procházku podél pobřežní promenády nebo na krásné a dlouhé procházky kouzelným historickým centrem města, které vás uchvátí svými malovanými domy. Naopak tu nenajdete příliš živné noční večery, spíše romantiku.


Chci na dovolenou do Caorle. Nabídka zájezdů zde


Co říkají ti, kdo již Caorle navštívili?

Malé, ale pěkné historické mestečko. Fakticky z centra města pravidelně jezdí loď do Benátek. Pláže jsou čisté so sociálními zařízením a bufety. V městě jsou dva kostely. Město dýcha historií. Výhodou je jeho dostupnosť z Čech. Ve městě jsou 2 velké supermarkety, kde koupíte za rozumné ceny.

Chci taky do Caorle

Rodina se staršími dětmi
Klidné město. Seděli jsme mimo centrum města, a nikdy jsem nenabyl dojmu, že je to nějaké živé letovisko s diskotékami. No pěkné restaurace tam jsou to ano. Pláž je velmi zaneprázdněný, je relativně plochá vstupem do moře a proto je vhodná i pro děti.

Chci taky do Caorle

Rodina s malými dětmi

Co očekávat od Bibione?

Nevíte co očekávat od dovolené v Caorle? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více dané kategorie můžete očekávat.

Pro rodiny s dětmi:
100%
Pláže:
100%
Atmosféra:
60%
Noční život:
50%
Kultura:
60%
Celkové hodnocení:
74%

Chci na dovolenou do Caorle. Nabídka zájezdů zde


Do Caorle autobusem nebo vlastní dopravou

Ještě před tím, než bylo Caorle objeveno pro turisty, bylo město malým rybářským přístavem. Mělo ideální polohu i kvůli tomu, že je obklopeno vodními cestami. Jedná se o takový skoroostrov spojený mosty. Historické centrum leží na malém ostrohu obklopeném z obou stran malebnou pláží.

Na hlavním náměstí, Piazza Vescovado, dominuje katedrála města a zvonice. Je tu také spousta obchodů, restaurací a pouličních kaváren, kde si můžete posedět a vychutnávat si pravou italskou zmrzlinu nebo pizzu s výhledem na rušné ulice.

Vzhledem k tomu, že Caorle je pouze pár desítek minut od Benátek, přímo se vybízí jednodenní výlet do tohoto skvostu a jednoho z nejromantičtějších měst na světě. Pokud chcete změnu od polehávání na pláži, vydat se můžete i do Verony.

Levné ubytování Caorle – apartmány, hotely

Caorle je městečko, které přímo žije cestovním ruchem. I proto je doslova nabité hotely a apartmány všeho druhu. Ubytování je možné sehnat v hotelech, apartmánech a také v blízkém kempu.

Přejtěte si na nabídku ubytování právě teď.

Do Caorle se můžete vydat vlastní dopravou nebo také levně autobusem.


Chci na dovolenou do Caorle. Nabídka zájezdů zde