Malý, ale krásný ostrůvek na jihu Itálie.

Ostrov Capri patří mezi nejkrásnější ostrovy světa, a třebaže je dlouhý pouze 7 km a široký 2,5 km, turismus na něm jenom kvete. Leží přibližně 30 km od Neapole, odkud vyplouvá na ostrov pravidelná trajektová doprava. Ještě v nedávné době byl ostrov Capri symbolem bohémského stylu života a bohatství a i v současnosti na něj jezdí světové celebrity.


Ukázat nabídku levných zájezdů na Capri


Co říkají ti, kdo již ostrov Capri navštívili?

Ostrov Capri je důkazem toho, že Itálie je rozhodně dobrou volbou pro strávení letní dovolené. Snoubí v sobě italskou pohostinnost, romantiku a malebnou panenskou přírodu. Kdo by takové kombinaci odolal? Ti, kdo ostrov navštívili, se na něj rozhodně chtějí v budoucnu vrátit. Velmi okouzlující jsou jediná dvě města na ostrově – stejnojmenné město Capri a Anacapri. Tato města s turistickým zázemím skrývají křivolaké uličky se suvenýry, luxusními butiky, kavárnami, bary a restauracemi.

Chci taky na Capri

Mladý pár
Ačkoliv by se mohlo zdát, že romantický ostrov nejvíce vábí zamilované dvojice, nezapomenutelnou dovolenou na Capri tu prožijí také rodiny. Když se má žena rozmýšlela, kam letos na dovolenou, zmínil jsem se, že jsem byl kdysi na Capri na výletu. Mé barvité vyprávění o nádherných plážích, průzračném moři a starobylých památkách ji nadchlo natolik, že jsme si druhý den zakoupili na Capri zájezd. Na tomto ostrově byla spokojená nejen manželka, ale i naše dospívající dcera.

Chci taky na Capri

Manželé s dětmi

Co očekávat od Capri?

Zajímá vás, jaká bude dovolená na Capri? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více můžete očekávat od dané kategorie.

Pro rodiny s dětmi:
83%
Pláže:
77%
Atmosféra:
81%
Noční život:
72%
Kultura:
85%
Celkové hodnocení:
80%

Ukázat nabídku levných zájezdů na Capri


Co stojí na Capri za návštěvu?

Prohlédněte si krásy městečka Capri, kam se dostanete lanovkou z přístavu Marina Grande. V městečku se vydejte na prohlídku náměstí Piazza Umberto I s kostelem Santo Stefano. Peníze tu utratíte za značkové zboží, suvenýry, koktejly a tradiční italská jídla.

Doporučujeme také výšlap na nejvyšší horu ostrova Monte Solaro, na kterou vede cesta z městečka Anacapri. Z přírodních úkazů na ostrově si zaslouží pozornost barevná jeskyně Grotta Azzurra, vzdálená 10 minut jízdy lodí od přístavu Marina Grande.

Koupání a pláže

Capri má dvě větší pláže. Sladké lenošení si užijete na nádherné pláži Marina Grande nebo soukromé pláži Marina Piccola na jihu ostrova. Obě pláže omývá neuvěřitelně čisté moře. Při plavbě podél ostrova můžete narazit i na menší kamínkové zátoky s dostatkem soukromí.

Zábava a sport

Na ostrově Capri se rozhodně nebudete nudit. Na náměstí Piazza Umberto I a v jeho blízkosti se nachází hned několik rušných barů, tanečních klubů i restaurací pro romantiku ve dvou. V srpnu se tu koná hudební a taneční folklórní festival a v září desetidenní oslava vinobraní. K potápění a šnorchlování láká barevný podmořský život.

Levné ubytování Gargano – kempy a apartmány

Dovolená na Capri v Itálii uspokojí i tu nejnáročnější klientelu. Ubytovat se můžete v luxusních hotelech a apartmánech a cena obvykle neklesne pod dvoumístnou cifru v tisících. Variantou k ubytování na ostrově Capri mohou být o něco levnější hostely v Neapoli, odkud můžete pořádat na ostrov výlety.

Dovolená na Capri Vás vyjde levně a díky své atmosféře se jistě stane neobyčejným zážitkem!


Ukázat nabídku levných zájezdů na Capri