Pravá Itálie na dosah…

Toužíte poznat pravou Itálii nepostiženou masovou turistikou? Vydejte se na dovolenou do Gargana na jih Itálie, do místa těsně nad podpatkem apeninské boty. Pokud dáváte přednost komornější dovolené před příliš živými letovisky, budete z Gargana nadšeni. Ochutnáte vína z místních vinic, projdete se křivolakými uličkami v městečkách nad útesy a užijete si soukromí ve dvou v romantických zátokách.


Ukázat nabídku levných zájezdů do Gargana


Co říkají ti, kdo již Gargano navštívili?

Páry, které navštívily Gargano, o oblasti říkají, že se v této části Itálie snoubí divoká příroda ošlehaná africkými větry s místní pohostinností. Stojí za to udělat si výlet do typických vnitrozemských vesniček a městeček s bílými domky nad útesy. Kvalitní ubytování najdete v městečku Vieste, z něhož dýchá typická středomořská atmosféra. Okolo malého přístavu a v centru městečka nechybí památky, obchody se suvenýry, restaurace a kavárny.

Chci taky do Gargana

Pár středního věku
Když jsme s manželkou uvažovali nad tím, kam se vydáme s dospívajícím synem na dovolenou, bylo Gargano naším horkým favoritem a nakonec vyhrálo. Přes den jsme polehávali na pláži a vyzkoušeli několik vodních sportů, večer jsme šli do restaurace na místní speciality a procházeli se historickým centrem městečka Vieste. I našemu synovi se na dovolené v Garganu líbilo.

Chci taky do Gargana

Manželé s dětmi

Co očekávat od Gargana?

Nevíte co očekávat od dovolené v Garganu? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více dané kategorie můžete očekávat.

Pro rodiny s dětmi:
90%
Pláže:
90%
Atmosféra:
87%
Noční život:
85%
Kultura:
82%
Celkové hodnocení:
87%

Ukázat nabídku levných zájezdů do Gargana


Co stojí v Garganu za návštěvu?

Všechny milovníky památek chytne za srdce městečko na útesu Peschici. Na samotné špičce Gargana stojí bělostné domky, mezi nimiž vedou úzké uličky a turisty vábí vůně jídla z místních restaurací. V městečku Vieste zaujme nejfotografovanější skalní monolit Pizzomunno, který je podle legendy zkamenělinou rybáře, jenž se nechtěl stát milencem sirén.

Při své návštěvě Gargana nevynechejte ani Tremitské ostrovy s jeskynními komplexy, bílým pískem, neuvěřitelně modrým mořem, malými vinicemi a borovicovými háji. Stejně úchvatné je vnitrozemské městečko San Giovanni Rotondo pod horou Monte Calvo, o němž se traduje, že tu dochází k zázračným uzdravením.

Tip! 120 000 hektarů, takovou plochu zabírá národní park Gargano, který můžete navštívit a udělat si tak celodenní výlet se svoji rodinou.

Koupání a pláže

Gargano okouzlí každého turistu písčitými a oblázkovými plážemi. Oblíbená je pláž se zlatým pískem Spiaggia del Castello v městečku Vieste, jež přechází do křišťálově čistého moře. Odpočinek naleznete také na pláži Spiaggia Lunga s výhledem na zátoku Santa Maria di Merino. Kromě dlouhých pláží s lehátky a vodními sporty, Gargano ukrývá i maličké pláže pod skalními útesy, na něž se dostanete z moře.

Zábava a sport

I když Gargano není rušnou oblastí jako letoviska na severu, rozhodně se v něm nebudete nudit. Příjemně posedíte v restauracích a kavárnách na pobřeží a noc protančíte v klubech a diskotékách ve věších letoviscích. Čerstvý vítr v Garganu přeje windsurfingu, poklidné silničky zvou na cyklistické výlety a bohatý podmořský život s jeskyněmi vábí k potápění a šnorchlování.

Tip! Vyzkoušejte místní pastu, neboli těstoviny. Traduje se o nich, že zdejší oblast má ty nejlepší v širokém okolí.

Levné ubytování Gargano – kempy a apartmány

Dovolená v Garganu v Itálii vás vyjde na rozumné peníze. Uprostřed olivových hájů se nacházejí kempy se stany, karavany, chatkami a bungalovy, kde se zabaví i ti nejmenší. O něco komfortnější ubytování je v apartmánech různých kategorií a v menších hotelech rozsetých po celé oblasti.

Dovolená v Garganu Vás vyjde levně a díky své atmosféře se jistě stane neobyčejným zážitkem!


Ukázat nabídku levných zájezdů do Gargana