Dovolená v Grado – živoucím městě v historickém stylu. V severní části Jadranu a v regionu Friuli – Venezia Giulia se nachází turisticky atraktivní letovisko Grado, známé svými dlouhými písčitými plážemi, kde přijdete na jiné myšlenky, úzkými uličkami, které Vás zavedou do pravé italské kavárny nebo malebná náměstíčka pro romantické duše. Pokud hledáte spojení relaxace a zábavy, oblast Grado se stane tou pravou volbou Vaší dovolené.


Chci na dovolenou do Grado. Nabídka zájezdů ZDE


Co říkají ti, kdo již Grado navštívili?

Letovisko Grado se liší od ostatních letovisek, které jsme v Itálii navštívili. Je tam je nová část a historická část. Já osobně jsem byl fascinován historickou částí, která připomíná Benátky. Značná část letoviska je pěší zóna, takže jsem zjistil, že je těžké najít parkování.

Chci taky do Grado

Rodina s malými dětmi
Dlouhé pláže, krásné moře se spoustou mělké vody na celém poloostrově. Perfektní třeba k prozkoumání lodí ostatních oblasti. Ve večerních hodinách město ožívá. Nečekejte žádné diskotéky a nočních kluby. Spíše mnoho útulných restaurací ve staré části města. V bezprostředním okolí je celkem nuda. Terst a Benátky jsou dobře přístupný z Grado.

Chci taky do Grado

Partneři

Co očekávat od Grado?

Nevíte co očekávat od dovolené v Grado? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více dané kategorie můžete očekávat.

Pro rodiny s dětmi:
90%
Pláže:
95%
Atmosféra:
75%
Noční život:
55%
Kultura:
75%
Celkové hodnocení:
78%

Chci na dovolenou do Grado. Nabídka zájezdů ZDE


Jaké kulturně-historické památky nabízí Grado?

  • Santuario di Santa Maria di Barbiana
  • Basilica di sant´Eufemia
  • Basilica Santa Maria delle Grazie
  • Basilica Santa Maria della Salute
Tip! Chcete poznat jiná významná města? Vydejte se do italských Benátek nebo do slovinského města Terst a zpestřete si tak Vaši dovolenou! Oblast Grado totiž leží přímo mezi Benátkami a Terstem.

Koupání a pláže

Pláže v Gradu nabízí klid a pohodu, kde si odpočinete od svých každodenních starostí. Hlavní pláž je tam označována jako nejkrásnější v celé Itálii a každoročně získává ocenění.

Kam vyrazit za zábavou?

V centru je dostatek vynikajících restaurací, pizzerií či kaváren, kde neodoláte typickým italským pokrmům a nápojům. Pokud máte rádi kulturu, tak si také přijdete na své. Grado nabízí jazzové koncerty či pouliční divadlo. Především v červenci se tam také odehrává spoustu slavností a festivalů, které jsou spojeny s večírky, hudbou a tancem.

Tip! Navštivte některé letní kino! Grado jich nabízí hned několik a třeba i přímo na pláži!

Levné ubytování Grado – apartmány, hotely

Pokud se obáváte o ubytování, buďte si jisti, že Grado nabízí velké množství nádherných hotelů či pohodlných apartmánů, které budou vyhovovat Vašim požadavkům. Oblast Grado je totiž úžasná nejen v letních měsících, ale po celý rok!

Letovisko Grado je možné navštívit autobusem nebo vlastní dopravou. Vzdálenost z Prahy je pouze necelých 750 kilometrů, takže cesta netrvá dlouho. Přibližně 7-8 hodin čisté jízdy váš dělí od fantastické dovolené.


Chci na dovolenou do Grado. Nabídka zájezdů ZDE