Ischia, termální ostrov

Ischia je největším ostrovem Neapolského zálivu a součástí Kampánie. Ostrov je rozdělen na šest obcí (Ischia Porto a Ponte, Casamicciola Terme, Lacco Ameno, Forio, Serrara Fontana a Barano) a žije zde zhruba 60 000 obyvatel. Jedná se o velmi oblíbený turistický cíl, jelikož kromě nádherného Tyrhénského moře nabízí i překrásné termální lázně a parky. Dovolená na Ischii je opravdu ideálním místem pro pohodovou relaxaci s rodinou či přáteli.


Ukázat nabídku levných zájezdů na Ischii


Co říkají ti, kdo již Ischia navštívili?

Krásné místo s krásným okolím. Cesta autem je poměrně jednoduchá. Místo má  v nabídce pro každého něco. Kultura, zábava a také fajnový „noční život“ pro všechny věkové generace. Řekl bych, že Ischia není příliš vhodná pro děti.

Chci taky na ostrov Ischia

Pár středního věku
Ischia je rájem všech. Moře je nádherné a jsou tam dokonce pláže s přírodními termálními prameny s teplou vodou v moři! To se jen tak nevidí! Doporučuji tam jet v dubnu nebo květnu, kdy tam bylo málo lidí, což mě vyhovuje, ale někomu nemusí! Byli jsme taky na návštěvě v různých termálních parcích, zvláštní uznání pro Negombo, která je absolutní špička.

Chci taky na ostrov Ischia

Pár středního věku

Co očekávat od ostrova Ischia?

Nevíte co očekávat od dovolené na Ischii? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více dané kategorie můžete očekávat.

Pro rodiny s dětmi:
70%
Pláže:
85%
Atmosféra:
90%
Noční život:
80%
Kultura:
80%
Celkové hodnocení:
81%

Ukázat nabídku levných zájezdů na Ischii


Co stojí na ostrově Ischia za návštěvu?

Každý návštěvník by neměl vynechat návštěvu Mořského muzea ve středověké Torre dell´Orologio v Ischia Ponte, kde se lze obdivovat výstavu starých fotografií, historických rybářských nástrojů či modelů rybářských lodí. Romantické duše jistě okouzlí také Aragonský hrad z druhé poloviny 15. století.

Tip! Zajděte do pravé italské kavárny nebo restaurace a ochutnejte některé tradiční pokrmy a nápoje. Velmi oblíbený je například králík „ala ischitana“ či víno „Ischia Doc“.

Koupání a pláže na Ischii

V Ischii se nachází spoustu úžasných pláží, kde si můžete užívat sluneční den až do večera. Ostrov je však známý především velkým počtem termálních lázní a parků.

Tip! Navštivte jeden z nejznámějších termálních parků Giardini Di Poseidon (Poseidonovy zahrady). Celodenní vstupné činí cca 30 EUR.

Zábava a sport

Máte rádi sport? V tom případě, se na Ischii rozhodně nebudete nudit! Zajít můžete například na tenis, golf, popřípadě vyzkoušet některé vodní sporty. Na ostrově také po celý rok probíhá spoustu zajímavých festivalů, tudíž by si každý měl přijít na své.

Doprava na ostrov Ischia

Doporučujeme se na ostrov dopravit letecky a nebo autobusem, v obou případech budete muset využít trajekt. Co se týče MHD na ostrově, můžete zde využít 2 autobusové linky. Napříč ostrovem se dostanete za cca 2 hodiny jízdy.

Dovolená na Ischii Vás vyjde levně a díky své atmosféře se jistě stane neobyčejným zážitkem!


Ukázat nabídku levných zájezdů na Ischii