Kalábrie, italská „špička kozačky“. Panensky nedotčená příroda, bílé písčité pláže, křišťálově čisté moře, hornatá krajina a úrodné vinice. To vše je charakteristické pro Kalábrii. Jedná se o oblast na jihu Itálie, která je omývána na východě Jónským a na západě Tyrhénským mořem. Kalábrie je ideální volbou pro letní dovolenou, příjemné klima je tu totiž od dubna až do října.


Chci na dovolenou do Kalábrie. Nabídka zájezdů ZDE


Co říkají ti, kdo již Kalábrii navštívili?

Udělali jsme si 10ti denní výlet do Kalábrie autobusem. Je tu krásná příroda, nedotčené vesnice, spousta historie, krásné zátoky s jemnými plážemi a téměř se tu nemluví anglicky nebo německy, a to dává velmi autentický pocit!

Chci taky do Kalábrie

Partneři
Byli jsme v Reggio Calabria, což je krásné město se spoustou obchodů a restaurací. Čerstvé ryby jsou tu všude v nabídce každý den. Okolí je opravdu krásné. Horské vesnice jako Stilo, Gerace a Serra San Bruno jsou v dosahu, a nezapomeňte navštívit Capo Vaticano, Tropea na pobřeží Jónského moře. Doporučuji pláže Davoli a Soverato. Neuvěřitelně teplé místo a pohostinní lidé.

Chci taky do Kalábrie

Rodina s dětmi

Co očekávat od Kalábrie?

Nevíte co očekávat od dovolené v Kalábrii? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více dané kategorie můžete očekávat.

Pro rodiny s dětmi:
80%
Pláže:
100%
Atmosféra:
90%
Noční život:
70%
Kultura:
85%
Celkové hodnocení:
85%

Chci na dovolenou do Kalábrie. Nabídka zájezdů ZDE


Co navštívit v Kalábrii?

Za zhlédnutí v Kalábrii určitě stojí malebné městečko Tropea, které leží na vysoké skále a nabízí tak nezapomenutelný pohled na pláže. Milovníci umění tam můžou zajít i do známého muzea Museo Nazionaledella Magna Grecia. Vyrazit byste určitě měli i do Capo Vaticano, což je překrásný kout v Kalábrii, kde se ukrývá jedna z nejhezčích pláží na světě. Další atraktivitou je například starý normanský hrad Palazzetto Normanno, který tvoří hlavní dominantu města Scalea.

Kam za zábavou a dobrým jídlem?

Oblast Kalábrie je vyhlášená svou gastronomií, která vás bude doprovázet po celou dovolenou. Nachází se zde nachází spoustu výborných restaurací, kde si k dobrému jídlu můžete dát třeba i pravé kalábrijské červené víno.

O zábavu je v Kalábrii také postaráno, kromě menšího počtu nočních klubů a diskoték tam probíhá spoustu festivalů. Doporučit můžeme například srpnový festival Sagra del dolce calabrese ve městě Tropea, který je spojen se sladkostmi.

Tip! Pochutnáte si rádi na rybách? Přivstaňte si a zajděte na místní trhy! Každé ráno totiž rybáři loví čerstvé ryby. Kromě nich najdete na trzích třeba čerstvé ovoce a zeleninu.

Jak se dopravit do Kalábrie?

Do Kalábrie lze vycestovat buď letecky z Prahy či Ostravy, nebo autobusem. Nebo Vám vyhovuje spíše vlastní doprava? Není problém, cesta autem trvá do Kalábrie zhruba 18 hodin. Vyberte si dopravu, jaká se Vám líbí nejvíc, a užijte si Vaši dovolenou!


Chci na dovolenou do Kalábrie. Nabídka zájezdů ZDE