V jižní části italského poloostrova se rozkládá úchvatná oblast Kampánie, jejíž břehy omývají vody Tyrhénského moře. Dovolená v Kampánii bude nejen o lenošení na plážích, ale i poznávání místní kultury, historických měst, jedinečných památek a středomořské přírody. Vydejte se do Itálie a objevte její kulturní a historické bohatství skrze tento kraj!


Ukázat nabídku zájezdů do Kampánie


Recenze a zkušenosti s oblastí Kampánie

Oblast Kampánie se zaměřuje na turisty všech věkových kategorií. S těmi nejmenšími ratolestmi můžete strávit čas na písečných plážích s perfektním turistickým zázemím, s většími dětmi můžete vyrazit lanovkou na horu Monte Faito nebo do tajemných Pompejí. Zábavu pro celou rodinu naleznete v letovisku Paestum.

Chci taky do Kampánie

Dovolená pro rodiny s dětmi
S přáteli jsme se rozhodli pro pobyt ve slunné Kampánii. Toužili jsme po zábavě a dobrodružství, což se nám splnilo. Vystoupali jsme na sopku Vesuv, navštívili romantické ostrovy a udělali si výlety po národních parcích. Večer jsme se vydali do Neapole a protančili noc v jednom hudebním klubu.

Chci taky do Kampánie

Dovolená pro mladou partu lidí

Co očekávat od Kampánie?

Zajímá vás, jaká bude dovolená v Kampánii? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více můžete očekávat od dané kategorie.

Pro rodiny s dětmi:
85%
Pláže:
75%
Atmosféra:
95%
Noční život:
80%
Kultura:
95%
Celkové hodnocení:
86%

Ukázat nabídku zájezdů do Kampánie


Co stojí v Kampánii za návštěvu?

Kampánie vás nadchne svými pamětihodnostmi i barvitou krajinou. Centrem oblasti je slavná Neapol, odkud odplouvají lodě na ostrovy Capri, Ischia a Procida. V dosahu Neapole se nachází pevninská městečka, jako jsou Pompeje, Sorrento a Caserta.

V Kampánii můžete prozkoumat památky z raného starověku, například v městečku Paestum či na archeologickém nalezišti Velia. Z doby středověku můžete obdivovat gotické kláštery, renesanční brány a románské chrámy. Městečka zdobí i nádherné barokní památky, z nichž nejvýznamnější je královský palác s 1 200 místnostmi ve městě Caserta nebo jezuitský kostel Gesú Nuovo v Neapoli.

Koupání a pláže

Pobřeží Kampánie lemují převážně dlouhé písčité pláže, protkané divokými útesy s jeskyněmi. Nejoblíbenější pláže leží mezi Salernem, městem Paestum a Agropolí a nejmalebnější pláže se rozprostírají v národním parku Cilento e Vallo di Diano. Na největších plážích se můžete občerstvit v barech a restauracích.

Zábava a sport

Nejrušnějším centrem Kampánie je Neapol, kde můžete posedět v italských pizzeriích nebo se pobavit na diskotékách a v klubech. Ve městě Salerno si užijete příjemné procházky po palmové promenádě a rozsáhlém centru s obchůdky. Dovolenou v Kampánii můžete prožít i aktivně a zahrát si plážový volejbal, vyzkoušet si potápění, zakusit chuť adrenalinových vodních sportů nebo podniknout túry po stezkách v okolí.

Levné ubytování v Kampánii – apartmány, rekreační domy a hotely

Pokud hledáte levné ubytování v Kampánii, můžete využít last minute nabídky nebo si zavčas zarezervovat ubytování v soukromých apartmánech, rekreačních domech a hotelích nižší kategorie, a to dokonce i v samém centru letovisek a městeček.

Nejoblíbenější letoviska a místa v Kampánii

  • Neapol
  • Vesuv
  • ostrovy Ischia, Capri a Procida
  • Amalfi, Positano, Ravello
  • Caserta
  • Benevento
  • Salerno
  • Paestum
  • Ascea Marina

Ukázat nabídku zájezdů do Kampánie