Italské destinace uspokojí nároky všech turistů a nejinak je tomu i ve vyhlášeném letovisku Portofino na Ligurské Riviéře. Tato malá rybářská vesnice má sice jen 500 stálých obyvatel, ale turisty vítají s otevřenou náručí a vybudovali pro ně dokonalé zázemí. Dovolenou v Portofinu si užijete plnými doušky a až budete mít chuť na výlet, můžete navštívit 35 km vzdálený Janov.


Ukázat nabídku zájezdů na Ligurskou Riviéru


Recenze a zkušenosti s oblastí Portofino

Přístav v Portofinu je považován za nejkrásnější ve Středomoří a romantický ráz městečku dodává hrad Castello di San Giorgio, tyčící se vysoko nad přístavem. Portofino v sobě snoubí nejen krásné památky, ale i průzračné moře, úchvatnou okolní přírodu a vinárny s delikátním vínem.

Chci taky do Portofina

Romantická dovolená
Když jsme zvažovali, kam v Itálii na dovolenou, přišla žena s nápadem podívat se s naší dospívající dcerou do Portofina. Při našem pobytu v Portofinu jsme podnikli výlet k nedalekému majáku, procházeli se křivolakými historickými uličkami a večer sedávali v restauracích v přístavu.

Chci taky do Portofina

Dovolená pro rodiny s dětmi

Co očekávat od Portofina?

Zajímá vás, jaká bude dovolená v Portofinu? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více můžete očekávat od dané kategorie.

Pro rodiny s dětmi:
70%
Pláže:
60%
Atmosféra:
100%
Noční život:
75%
Kultura:
75%
Celkové hodnocení:
76%

Ukázat nabídku zájezdů na Ligurskou Riviéru


Co stojí v Portofinu za návštěvu?

Při své dovolené v Portofinu na Ligurské riviéře nevynechejte hrad Castello di San Giorgio ze 16. století, který se nachází v krásné rozkvetlé zahradě. Nahlédněte také do místního kostelíka z 12. století, kde jsou údajně ostatky sv. Jiří. Až si dosyta užijete atmosféru městečka, vydejte se do národního parku Parco Naturale Regionale di Portofino s trasami pro pěší.

Koupání a pláže

Hlavním centrem Portofina je přístav, ale klasické pláže byste tu hledali jen těžko. Za těmi si budete muset vyjet do okolí městečka. Po pár minutách jízdy autem se dostanete na pláž Paraggi v malebné zátoce. I tak v městečku naleznete dostatek míst na opalování, z nichž je nádherný výhled na hlavní symboly městečka.

Zábava a sport

Pobřeží Portofina lemují restaurace s mořskými specialitami, kavárny a obchůdky, kde můžete uspokojit svou vášeň pro nakupování. Ochutnat musíte tradiční pokrmy z plodů moře a těstoviny s pestem vyráběným místními obyvateli. Velikou událostí jsou oslavy patrona města sv. Jiří, které se konají 23. dubna. Ze sportu si můžete v okolí Portofina vyzkoušet plachtění a windsurfing.

Ubytování v Portofinu za přívětivé ceny – apartmány, rekreační domy a hotely

I přesto, že je Portofino dražším letoviskem, naleznete tu ubytování za přijatelné ceny, zvláště mimo hlavní turistickou sezónu nebo při využití last minute nabídek. Nejčastěji turisté přebývají v apartmánech, rekreačních domech a rodinných hotelech. Alternativou je poté ubytování na periferii městečka na Ligurské Riviéře, odkud si můžete udělat do Portofina skvělý jednodennní výlet.


Ukázat nabídku zájezdů na Ligurskou Riviéru