Rimini, největší přímořské letovisko Itálie

V oblasti Emilia-Romagna a na pobřeží Jaderského moře se nachází Rimini, jedno z neznámějších letovisek v Evropě, kde žije přibližně 142 000 obyvatel. Letovisko nabízí čisté pláže se zlatavým pískem, spoustu hotelů, diskoték, restaurací či sportovišť. V Rimini však naleznete i velké množství klidných zákoutí či malebných uliček, kde na Vás dýchne pravá italská atmosféra. Na dovolenou do Rimini každoročně vyráží tisíce čechů.


Ukázat nabídku levných zájezdů do Rimini


Co říkají ti, kdo již Rimini navštívili?

Rimini je opravdu skvělé a zábavné letovisko! Skvělé jídlo, super noční život, přátelští lidé – i když italští muži mohou být trochu hlučnější – krásné pískem pokryté a jemné pláže. Když jedete do Rimini na dovolenou, měli byste rozhodně strávit den v San Marinu (bezcelní nakupování!) A samozřejmě musíte navštívit Benátky.

Chci taky do Rimini

Přátelé
Rimini je okouzlující turistické letovisko, které je živé v noci i během dne. Krásné a široké písčité pláže, teplé moře. Podél pláže je promenáda s hotely, restauracemi a cukrárnami. Spousta obchodů se suvenýry. Lahodné plody moře, mají snad ve všech místních restauracích. Je tu hodně hotelů, apartmánů a celkově možností ubytování. Za nás doporučujeme.

Chci taky do Rimini

Rodina s malými dětmi

Co očekávat od Rimini?

Nevíte co očekávat od dovolené v Rimini? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více dané kategorie můžete očekávat.

Pro rodiny s dětmi:
100%
Pláže:
90%
Atmosféra:
85%
Noční život:
90%
Kultura:
80%
Celkové hodnocení:
89%

Ukázat nabídku levných zájezdů do Rimini


Zajímavá místa v Rimini

V centru města se nachází spoustu historických památek z římské říše, středověku či renesance. Zde je seznam pár zajímavých míst, které byste určitě měli navštívit.

  • Piazza Tre Martiri: náměstí Tří mučedníků
  • Arco d´Augusto: oblouk z bílého mramoru
  • Ponte di Tiberio: arkádový most, významná dominanta města
  • Tempio Malatestiano: chrám v renesančním stylu
  • Grand Hotel: romantický Grand Hotel, dominanta nábřeží
Věděli jste, že… Známý italský režisér Federico Fellini, který natočil například autobiografický snímek Amarcod, se narodil právě v Rimini.

Báječné koupání a pláže v Rimini

Rimini nabízí nádherné písčité pláže, kde můžete relaxovat a užívat si slunce třeba až do kouzelného západu slunce! Vybírat můžete ze spoustu veřejných i soukromých pláží.

Sport a zábava

Sportovní využití je zde opravdu obrovské. Velmi oblíbené jsou vodní sporty, například jízda na vodních lyžích, potápění, windsurfing nebo vodní pólo. Zahrát si však můžete třeba i plážový volejbal, basketbal či tenis. Toužíte na dovolené zajít raději na nějaký festival? Významnou událostí je například Cartoon Club festival spojený s projekcemi kreslených filmů.

Levné ubytování v Rimini – apartmány, hotely

Vyhovuje Vám pěkný hotel nebo stojíte spíše o útulný apartmán? Letovisko Rimini nabízí různé typy ubytování, tudíž si každý jistě přijde na své.


Ukázat nabídku levných zájezdů / ubytování v Rimini