Rosolina Mare je jedním z nejnavštěvovanějším letoviskem Severní Itálie, které omývá Jaderské moře a leží v provincii Rovigo (v regionu Veneto). Rozkládá se nedaleko Benátek, což je dobrý kompromis pro ty, kteří hledají relaxační dovolenou a zároveň touží poznat kulturu Itálie.

Proč je vlastně Rosolina Mare turisticky atraktivním místem? Toto malebné místo je charakteristické především pro své dlouhé pláže se zlatavým pískem. Dále zde naleznete nádhernou přírodu se skvostnými lagunami, historické atraktivity a výtečnou kuchyni, které přispívá místní zemědělství.


Chci na dovolenou do Rosolina Mare. Nabídka zájezdů ZDE


Co říkají ti, kdo již Rosolina Mare navštívili?

Byla jsem zde již podruhé, poprvé s roční dcerou a nyní s tříletou. Pro děti pláž úžasná, moře mělké a na placené pláži se děti zabaví na klouzačkách, trampolínách, houpačkách. Dospělí se mohou zabavit v plážovém baru :-). Večer je dobré navštívit trhy.
A není to z ČR tak daleko a je tam v podstatě mnohem větší klid než někde nad Benátkami (Bibione, Caorle, Jesolo…) Já jsem byla pokaždé spokojená.

Chci taky do Rosolina Mare

Rodina s malými dětmi
Poprvé jsem tu byl asi před 5 lety. Snažím se čas od času vrátit. Malé město, žádné davy turistů jako v jiných přímořských městech, ceny bytů a hotelů dostupnější. Pláže i placené a zdarma.

Chci taky do Rosolina Mare

Partneři

Co očekávat od Rosolina Mare?

Nevíte co očekávat od dovolené v Rosolina Mare? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více dané kategorie můžete očekávat.

Pro rodiny s dětmi:
100%
Pláže:
100%
Atmosféra:
80%
Noční život:
65%
Kultura:
60%
Celkové hodnocení:
81%

Chci na dovolenou do Rosolina Mare. Nabídka zájezdů ZDE


Historie a památky Rosolina Mare

Itálie má bohatou historii a i Rosolina Mare si Vás získá svými dech beroucími památkami. Určitě nezapomeňte navštívit kostel Sant´Antonio di Padova, který v roce 1670 nechal postavit Matteo Sanudo. Za zhlédnutí rozhodně stojí i botanická zahrada Giardino Botanico Litoraneo di Porto Caleri, kde naleznete až 220 druhů rostlin, zejména překrásné pestrobarevné orchideje.

Zábava a sport

Hledáte příjemné restaurace či kluby pro noční život? Lokalita Rosolina Mare jich nabízí celou řadu. Sportovní využití je také obrovské. Od bazénů, pronájmu kol, tenisových kurtů až po golfové hřiště nebo Centro ippico, kde můžete vyzkoušet jízdu na koni.

Levné ubytování Rosolina Mare – apartmány, hotely

V Rosolina Mare lze najít ubytování v hotelech, kempech či apartmánech, takže si každý přijde na své. Můžete se tedy být jistí, že najdete takové ubytování, které Vám bude vyhovovat v každém směru.

Do Rosolina Mare se můžete vydat vlastní dopravou nebo také levně autobusem.

Tip!: Ochutnejte tamější zeleninu! Rosolina Mare produkuje zejména mrkev, cibuli a rajčata. Jejich čerstvost a chutnost Vás jistě nadchne. Region je také vyhlášený rybími specialitami.

Rosolina Mare podle recenzí a zkušeností návštěvníků

Podle recenzí návštěvníků je Rosolina Mare velmi dobrou volbou například pro rodinnou dovolenou s dětmi. V diskuzích se také často chválí pozvolný přístup do moře, večerní trhy či milý přístup obyvatel a personálu v kavárničkách a místních tavernách.


Chci na dovolenou do Rosolina Mare. Nabídka zájezdů ZDE