Sardinie, nádherná perla Středomoří.

Sardinie je středomořský ostrov ležící 200 km západně od Itálie a 11 km jižně od Korsiky. Jedná se o druhý největší ostrov Středozemního moře a žije zde 1,6 milionů obyvatel. Sardinie je italskou autonomní oblastí a dělí se na 8 provincií: Cagliari, Nuoro, Sassari, Medio Campidano, Ogliastra, Carbonia-Iglesias, Oristano a Olbia-Tempio. Pokud váháte, zdali je Sardinie tou pravou volbou Vaší dovolené, tak Vás ujišťujeme, že pohled na nádherné moře a skalnaté útesy dostanou do kolen opravdu každého.


Chci na dovolenou na Sardinii. Nabídka zájezdů ZDE


Co říkají ti, kdo již Sardinii navštívili?

Svítící bílé pláže, jasné modré vody, neuvěřitelná krása! Pěkný boulevard na procházku je ve městě Baja Sardinia/Costa Smeralda, kde jsme byli ubytovaní ale musíte mít dostatek peněz, protože je to poměrně drahé! Jen škoda, že se tu stěží dorozumíte anglicky …. Pokud milujete úchvatné pláže v tom případě doporučujeme!

Chci taky na Sardinii

Rodina s většími dětmi
Baja Sardinia je krásné město, které se nachází na nádherné, mírně se svažující pláži. Můžete jít a bezpečně plavat. Není to skutečná autentická vesnice. Je to místo, speciálně vyvinutý pro cestovní ruch. Neočekávejte třeba místní trh nebo skutečný život na vesnici. Ale je to krásné místo. Pokud si půjčíte auto, můžete se podívat na přírodu a kulturu v okolí.

Chci taky do Sardinii

Rodina s dětmi

Co očekávat od Sardinie?

Nevíte co očekávat od dovolené na Sardinii? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více dané kategorie můžete očekávat.

Pro rodiny s dětmi:
80%
Pláže:
100%
Atmosféra:
80%
Noční život:
65%
Kultura:
70%
Celkové hodnocení:
79%

Chci na dovolenou na Sardinii. Nabídka zájezdů ZDE


Zajímavá místa v Sardinii

Památek a zajímavých míst je v Sardinii opravdu nespočet, zde jsou pouze některá z nich doplněna stručným popisem:

  • Cagliari: hlavní město Sardinie
  • Costa Smeralda: smaragdové pobřeží
  • Alghiro: město s katalánskou minulostí i přítomností

Kouzelná příroda a pláže

Hornatý ostrov Sardinie nadchne především milovníky přírody a relaxace. Jistě potěší mezihorská údolí, písčité či oblázkové pláže nebo křišťálová voda, která láká k potápění. Na několika místech lze dokonce vidět volně žijící plameňáky a další vzácné ptactvo.

Co byste měli v Sardinii navštívit

Za zmínku stojí určitě festivaly, které se v Sardinii konají po celý rok. Jedná se například o La Sartiglia (únor), Cavalcata Sardo (květen), S´Ardia Festivale (červenec). Ať už pojedete na dovolenou do Sardinie kdykoli, určitě nezapomeňte navštívit nějaký festival.

Tip! Zajděte do restaurace na dobrý oběd či večeři a ochutnejte třeba nejznámější ovčí sýr Pecorino Sardo či vyhlášená sardinská vína!

Doprava do Sardinie

Do Sardinie se lze dostat několika způsoby. Někomu to bude vyhovovat letecky z Prahy či z Ostravy, někdo zase upřednostní cestu autobusem, popřípadě vlastní dopravu a poté trajekt, který vyjíždí například z Livorna nebo Janova.

Sardinie je z Prahy vzdálená více jak 1 500 kilometrů a cesta sem trvá autobusem nebo vlastní dopravou i více jak 24 hodin. Proto jsou cestovními kancelářemi nabízeny spíše letecké zájezdy, protože místo 24 hodin autobusem budete letadlem na místě už za 2 hodiny.


Chci na dovolenou na Sardinii. Nabídka zájezdů ZDE