Warning: simplexml_load_string(): Entity: line 1: parser error : Start tag expected, '<' not found in /data/web/virtuals/33353/virtual/www/domains/italieautobusem.cz/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 426

Warning: simplexml_load_string(): Service Unavailable in /data/web/virtuals/33353/virtual/www/domains/italieautobusem.cz/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 426

Warning: simplexml_load_string(): ^ in /data/web/virtuals/33353/virtual/www/domains/italieautobusem.cz/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 426

Italský ostrov Ischia je rajskou zahradou ve Středomoří, kde na povrch vyvěrají léčebné termální a minerální prameny, gejzíry a horká pára. Na tomto malém kousku země najdete bezpočet zajímavostí, jako je vyhaslá sopka Monte Epomeo, Aragonský hrad, botanická zahrada Giardini la Mortella, romantické městečko Sant´Angelo nebo termální lázně na pobřeží. Pokud se chystáte odletět na tento ostrov, nejspíš vás bude zajímat, jaké počasí na Ischii panuje v hlavní turistické sezóně.


Klikni pro nabídku zájezdů na Ischii


Podnebí na Ischii

Ostrov Ischia leží nedaleko Neapole a jeho podnebí je typicky středomořské, se stabilními teplotami po celý rok. Zatímco na jaře můžete očekávat dešťové přeháňky a bouřky, v letní sezóně převládá slunečné počasí. V červenci a srpnu vane na ostrov horký vzduch scirocco, jenž zvyšuje teplotu na tropické hodnoty. Nejteplejší moře je na jihu ostrova na pláži Maronti a má 27 ºC.

Počasí na Ischii

Na Ischii se vydejte klidně už na jaře a relaxujte v termálních lázních v bazénech s horkou vodou. V květnu je ideální počasí pro turistiku s teplotami kolem 22 ºC a to pravé léto začíná v červnu, kdy teploty šplhají k 25-26 ºC. V červenci a srpnu si užijete sladké polehávání na pláži při teplotách 28 až 31 ºC a ani v září nemusíte zůstávat doma, neboť na Ischii vládnou teploty kolem 25 ºC. Říjen je opět vhodným měsícem k poznávání ostrova při teplotách 22 ºC. Po zbytek roku teploty neklesají pod 8 ºC.

Tabulka počasí a teplot vzduchu na Ischii:

 • Počasí Ischia, Květen – 22 °C
 • Počasí Ischia, Červen – 25-26 °C
 • Počasí Ischia, Červenec – 28-30 °C
 • Počasí Ischia, Srpen – 28-31 °C
 • Počasí Ischia, Září- 25 °C
 • Počasí Ischia, Říjen – 22 °C

Teplota moře na Ischii

Co by byl pobyt na Ischii bez dovádění v moři? Možná při květnovém pobytu najdete kuráž a vykoupete se v moři s teplotou 19 ºC nebo vyčkáte na červen, až se voda vyhřeje na krásných 23 ºC. Teplotní vrchol nastává v červenci a srpnu, kdy se teplota vody dotýká 26 ºC. V září dochází k mírnému poklesu teploty na 24 ºC a až do října si udržuje teplotu kolem 21 ºC.

Tabulka průměrných teplot moře na Ischii:

 • Květen – 19 °C
 • Červen – 23 °C
 • Červenec – 26 °C
 • Srpen – 26 °C
 • Září – 24 °C
 • Říjen – 21 °C

Předpověď počasí Ischia

Zarezervovali jste si termín dovolené na Ischii a s nedočkavostí vyhlížíte předpověď počasí? Přinášíme vám krátkodobou předpověď počasí na ostrově Ischia:


Klikni pro nabídku zájezdů na Ischii