Warning: simplexml_load_string(): Entity: line 1: parser error : Start tag expected, '<' not found in /data/web/virtuals/33353/virtual/www/domains/italieautobusem.cz/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 426

Warning: simplexml_load_string(): Service Unavailable in /data/web/virtuals/33353/virtual/www/domains/italieautobusem.cz/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 426

Warning: simplexml_load_string(): ^ in /data/web/virtuals/33353/virtual/www/domains/italieautobusem.cz/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 426

Jezero Lago di Garda v severní Itálii na úpatí Alp láká sportovce, výletníky i rodiny s dětmi. Autem z Prahy jste tu za osm hodin a většinu cesty jedete po dálnicích. Po příjezdu si můžete užívat pravou italskou atmosféru, kochat se nádhernými horskými panoramaty, vydat se na výlet po okolí a vykoupat se v čistém jezeře. V turistických střediscích najdete kvalitní ubytování v penzionech, hotelích, apartmánech a kempech. Připadá vám toto místo jako ideální ke strávení letní dovolené? Prozradíme vám, na jaké počasí v Lago di Garda se můžete těšit!


Klikni pro nabídku zájezdů na Lago di Garda


Podnebí v Lago di Garda

Oblast jezera Lago di Garda má středomořské podnebí a panuje tu teplé a mírné počasí. V létě se teploty pohybují kolem 29 °C a v zimě se blíží až k 10 °C. Průměrně spadne na zem 843 mm srážek za rok a okolní příroda je tak stále svěží a v rozkvětu. V létě je klima suché a v srpnu vás mohou překvapit občasné bouřky. Turistická sezóna trvá od května do října a zdaleka nejkrásnějším měsícem je červenec.

Počasí na Lago di Garda

Teploty v oblasti jezera Lago di Garda se drží po celý rok na příjemných hodnotách. V květnu se teploty dostávají k 22 °C a v červnu se přehoupnou přes hranici 26 °C. Červenec je nejteplejším měsícem s teplotami přes 29 °C a srpen je o pouhý jeden až dva stupně chladnější. V září teploty pozvolna klesají k 25 °C a v říjnu se zastavují na 18 °C. V zimě teploty nespadnou pod bod mrazu.

Tabulka počasí a teplot vzduchu na Lago di Garda:

 • Počasí Lago di Garda, Květen – 22 °C
 • Počasí Lago di Garda, Červen – 25-26 °C
 • Počasí Lago di Garda, Červenec – 29 °C
 • Počasí Lago di Garda, Srpen – 27-28 °C
 • Počasí Lago di Garda, Září- 25 °C
 • Počasí Lago di Garda, Říjen – 18 °C

Teplota vody na Lago di Garda

Voda v jezeru Lago di Garda je v severní části chladnější, protože do ní přitéká chladná voda z Dolomit. Teplota vody mezi severem a jihem může být rozdílná až o 3 °C. V květnu je voda poměrně chladná s teplotami mezi 13 až 18 °C. V červnu je o dva stupně teplejší a v červenci má příjemných 20 až 24 °C. V srpnu a září teplota ještě o něco stoupá na 23 až 26 °C. Poslední možnost vykoupat se v jezeru je v říjnu, kdy naměříte teplotu vody mezi 16 až 22 °C.

Tabulka průměrných teplot vody na Lago di Garda:

 • Květen – 13-18 °C
 • Červen – 15-20 °C
 • Červenec – 20-24 °C
 • Srpen – 23-26 °C
 • Září – 23-26 °C
 • Říjen – 16-22 °C

Předpověď počasí Lago di Garda

Strávíte letošní prázdniny u jezera Lago di Garda a zajímá vás aktuální počasí? Přinášíme vám krátkodobou předpověď počasí pro Lago di Garda:


Klikni pro nabídku zájezdů na Lago di Garda