Moře v Itálii

Moře v Itálii

Itálii omývá na východě Jaderské moře, na jihu Jónské moře a Středozemní moře a na západě Tyrhénské a Ligurské moře. Pokud se chystáte na letní dovolenou do Itálie, jistě Vás ohromí nádherné italské pláže, kde můžete relaxovat od rána do večera. S opalováním u moře je jistě spojené i koupání.

Zajímá Vás, jakou teplotu bude mít voda právě na Vaší dovolené? Pojďme se společně podívat jaká je měsíční průměrná teplota moře v Itálii!

Průměrná teplota moře napříč Itálií

Měsíc
I.
II.
III.
IV.
V.
VI.
VII.
VIII.
IX.
X.
XI.
XII.
Průměrná teplota vzduchu (°C)121317192226313127221712
Průměrná teplota vody (°C)141414141820252624161414

Rezervovat nejlevnější dovolenou v Itálii


Průměrná teplota moře – Severní Jadran

Severní Jadran je pro české turisty velmi atraktivní, jelikož není daleko a teplota moře je tam opravdu příjemná. V hlavní turistické sezoně (červenec-srpen) se průměrná teplota vody pohybuje okolo 22°C a v září šplhá až na 24°C!

Jaká jsou oblíbená letoviska severního Jadranu? Bibione, Caorle, Grado, Lido di Jesolo, Lignano Sabbiadoro či Rosolina Mare.

Průměrná teplota moře – Palmová riviéra

Spousta palem a pohádkové pláže. Palmová riviéra může být výbornou volbou pro Vaši letní dovolenou. Červencové a srpnové teploty moře se pohybují kolem 23°C a v září stoupají dokonce až na 26°C! Pokud se rádi necháte osvěžit studenější vodou, vyrazte sem v červnu, průměrná teplota moře je tady přibližně 18°C.

Jaká jsou oblíbená letoviska Palmové riviéry? Alba Adriatica, Fano, Silvi Marina, Marcelli di Numana, San Benedetto del Tronto či Lido.

Průměrná teplota moře – Ligurská riviéra

Ligurská riviéra je turisticky velmi oblíbená oblast vhodná pro rodiny s dětmi. Teplota vody je tu ovšem trochu nižší. V hlavní turistické sezoně je průměrná teplota moře kolem 22°C a v září klesá na 20°C. S podobnými teplotami moře se setkáte i na italských ostrovech.

Jaká jsou oblíbená letoviska Ligurské riviéry? Portofino, Cinque Terre, Pietra Ligure, San Bartolomeo al Mare či San Remo.

Průměrná teplota moře – Italské ostrovy

Itálie má celou řadu ostrovů, které jsou oblíbeným turistickým cílem. Zpravidla se ostrovy nachází na jihu, takže lze očekávat velmi příjemné teploty moře.

  • Průměrná teplota moře na Sardinii v hlavní sezóně – cca 22°C
  • Průměrná teplota moře v Kalábrii v hlavní sezóně – cca 24-26°C
  • Průměrná teplota moře na Sicílii v hlavní sezóně – cca 24°C

Průměrná teplota moře – okolí Říma

Hledáte spíše oblast, kde bude teplejší moře? Okolí Říma Vám vyhoví! V hlavní turistické sezoně má totiž voda až 26°C. V září má poté moře kolem 24°C, což také jistě potěší.


Rezervovat nejlevnější dovolenou v Itálii