Riccione, zelená perla Jadranu.

Velmi významná turistická destinace Riccione se nachází v oblasti Emilia – Romagna, v provincii Rimini, která je často nazývána Sluneční riviérou. Pobřeží Jaderského moře a velké množství zábavných parků jistě ocení každá rodina s dětmi, naopak diskotéky a kluby budou atraktivní spíše pro mladé lidi. Dovolenou v Riccione si proto užije opravdu každý.


Chci na dovolenou do Riccione. Nabídka zájezdů ZDE


Co říkají ti, kdo již Riccione navštívili?

Riccione je krásné letovisko pro dovolenou s krásnou pláží a pěkným centrem, kde se každý večer pohybuje spousta lidí. Ti pochodují po promenádě a popíjejí v místních restauracích a klubech.

Chci taky do Riccione

Rodina se staršími dětmi
Ideální pro pěknou dovolenou na pláži, dobré jídlo, relax (ale ne příliš) a užijete si tu krásné dny na pláži se svou rodinou. Velmi příjemní a ochotní lidé, Riccione je skvělé místo a pojedeme tam příští rok znovu.

Chci taky do Riccione

Rodina s dětmi

Co očekávat od Riccione?

Nevíte co očekávat od dovolené v Riccione? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více dané kategorie můžete očekávat.

Pro rodiny s dětmi:
95%
Pláže:
90%
Atmosféra:
85%
Noční život:
85%
Kultura:
75%
Celkové hodnocení:
86%

Chci na dovolenou do Riccione. Nabídka zájezdů ZDE


Kultura v Riccione

Letovisko Riccione nabízí spoustu zajímavých míst. Doporučujeme navštívit výstavní třídu Via Ceccarini, která svádí k nákupům oblečení od známých italských značek jako je např. Gucci, Prada či Armani. Dalším atraktivním místem je Monumento ai caduti dell mare. Jedná se o památník obětem moře ve tvaru kotvy.

Co dále navštívit v Riccione?

  • vila postavená pro italského fašistického diktátora Benita Mussoliniho
  • park Otremare
  • akvárium Parco Marino Le Navi di Cattolica v nedalekém městě Cattolica

Koupání a pláže

Chcete si užít slunce u překrásného Jaderského moře? Písčité pláže v Riccione jsou ideální volbou! Oblast nabízí spoustu soukromých i veřejných pláží.

Zábava a sport

Buďte si jistí, že v Riccione je o zábavu postaráno! Kromě restaurací, barů a diskoték zde můžete navštívit spoustu festivalů a přehlídek. Sportovní vyžití je v tomto letovisku také obrovské. Můžete zajít třeba na ranní jogging, plážový volejbal, tenis nebo golf.

Tip! Pokud na dovolenou do Riccione vyrazíte začátkem července, můžete si užít významný festival Raduno delle mamme, který je určen pro všechny matky a ženy vůbec. Je spojen s hudbou, tancem a ohňostrojem.

Kde sehnat v Riccione levné ubytování?

Ubytovacích zařízení v Riccione je dostatek. Kromě hotelů a apartmánů jsou tady také oblíbené kempy. Vyberte si ubytování, které Vám bude vyhovovat, a užijte si dovolenou v Riccione plnými doušky!

Riccione je dostupné autobusem nebo vlastní dopravou. Vzdálenost činí necelých 1 100 kilometrů. Autem ji ujedete za cca 10 hodin čisté jízdy, autobusem počítejte s o 1-2 hodinami déle.


Chci na dovolenou do Riccione. Nabídka zájezdů ZDE